Almanya Vize Randevuları Hakkında

0
69 views

Almanya vizesi almadan önce ya da başka bir ifade ile randevu talebinde bulunmada önce mutlaka gerekli belgeleri birkaç gün içinde temin etmeniz gerekmektedir. Yeni gelen sistem ile birlikte artık parmak izleri alınmakta olup, bazı vizeler için bizzat yüz yüze görüşmeler mevcuttur. Belgelerin temin edilmesi ile İdata randevu talep sistemi üzerinden randevu alınması gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Hakkında

Yeni sistem ile birlikte vize başvurusu yapan kişilerin artık parmak izleri alınmaktadır. Özellikle son 2 yıl içinde parmak izleri alınan kişilerin tekrar vize başvurusu dahilinde şahsen bir başvuru yapma gereksinimi bulunmamaktadır. Yapılan yenilikler ile birlikte Schengen vizesi başvurularında eğer daha önce konsolosluk ya da büyükelçilik üzerinde parmak izinin bulunuyor ise tekrara şahsi bir başvuru yapmanız gerekmemektedir.

Yine Schengen vizesi için 12 yaş altındaki bireylerin şahsen başvuru yapmalarına gerek duyulmaz. Bu durum sadece Schengen vizesi için geçerli olup, uzun süre kalınması düşünülen Almanya ziyaretleri için geçerli olan Almanya ulusal vizesinde ise yaş sınırı bulunmaksızın tüm bireylerin şahsi başvuruları gerekmektedir.

İadata İle Kolay Vize İşlemleri

Ülkemizde bulunana Almanya konsoloslukları sadece 3 ilimizde bulunmaktadır. Bu iller İstanbul, İzmir ve Ankara’dır. Diğer illerde bulunan bireylerin konsolosluk işlemleri için bu konsoloslukların hizmet verdiği kapsama alanları dahilinde bulunan illere gitmeleri gerekmektedir.

Ancak İdata sayesinde belirli illerde ofis açılmış bulunmakta ve hem konsoloslukların iş yükü hafifletilmekte hem de kısa sürede kolay işlem yapılması sağlanmaktadır.

Randevu için adresimiz www.almanyavizesidata.com.tr

CEVAP VER