SGK uyardı

0
120 views

KAYSERİ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Ali Hasgül daha fazla kişi dolandırılmadan bu konuda uyarılar yaparak bilgilendirme yaptı.

Sahte sigortalı olarak çalıştığını gösteren her bir şahıs bir süre sonra fark ediliyor ve hem cezası hem de tüm tüm aldıklarının fazlası geri alınıyor.  Ayrıca bu şekilde devlete zarar vermekten de suç işliyorlar.

Sahte sigorta ile emekli olanlar ise kolaylıkla tespit ediliyor. Tespit yapıldığı zamanda  aldıkları paranın geri ödemesi faiziyle birlikte alınacak. Eğer sağlık yardımı da alınmışsa kayda geçmesi nedeniyle tüm hizmetlerin ücretleri hesaplanarak geri alınır.

Bu yolu kullanan kim varsa devleti zarara uğratmaktadır. Sigortalı olarak çalışan arkadaşlarımız ise bu durumun aslında çok riskli olduğunu fark etmeyip tüm durumları aksi yöne çevirebiliyor.

Sahte sigorta yapanlar ise durumları daha kötü hale gelecek.

TEILEN
Önceki İçerikLinçten polis kurtardı
Sonraki İçerik256 Yeditepe Kahraman Şoförü
Yazarımız 1987 Antalya doğumludur. Bekar ve dido isimli bir köpeği ile birlikte yaşamaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra özel bir şirkette mimar olarak çalışmaya başlamış be şu anda halen aynı firmada iç mimar olarak çalışmaktadır. Çeşitli Sitelerde Dekorasyon ve Moda Yazıları yazmaktadır. İngilizce ve Orta seviye almanca bilmektedir.

CEVAP VER