Kerry , İsrail’i Uyardı !

0
83 views

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry şu açıklama ile : ” 2 devletli çözüm konusunda İsrail yönetimi ile Filistin yönetimi arasında yaşanan problemlerin son bulması ve iki taraf içinde adil olan  sürekli bir barış sağlamak  tam biz çözüm olacaktır. ” herkesi şaşırttı.

Böyle bir açıklama yapması beklenmezken İsrail yönetimi bu konuda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry tarafından gelen açıklamaya tepki verdi.

İki devletli çözüm için ancak bu şekilde olabileceğini vurguladı.

İsrail yasa dışı şekilde yerleşim yerlerini işgal etmeye çalışıyordu bu nedenle hemen bir  önlem alındı ve bu  hareketi durdurması için ülkeler toplandı.

Bu konuda aleyhine oy veren ABD Dışişleri Bakanı John Kerry  ilginç bir oy vermesi nedeniyle bu olay Filistin için çok faydalı oldu. Bu konuda  henüz bir şeyler kesin olmasa da Filistin için önemli bir adım olarak görülebilir

TEILEN
Önceki İçerikRusya’dan flaş ABD açıklaması!
Sonraki İçerikİstanbul da Elektrik Problemi
Yazarımız 1987 Antalya doğumludur. Bekar ve dido isimli bir köpeği ile birlikte yaşamaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra özel bir şirkette mimar olarak çalışmaya başlamış be şu anda halen aynı firmada iç mimar olarak çalışmaktadır. Çeşitli Sitelerde Dekorasyon ve Moda Yazıları yazmaktadır. İngilizce ve Orta seviye almanca bilmektedir.

CEVAP VER