Cenaze Namazında Öldüler

0
147 views

Ataköy camisinde yaşanan facia olayda cenaze namazı kılınırken tente bir anda namaz kılanların üzerine düştü. Ataköy camisinde karların ağırlığı sonucunda çökmesiyle birlikte 3 kişi hayatını kaybetti.


Olayın yaşanacağı daha önceden belli olmasına rağmen güvenlik önlemleri kaldırıldı ve bu kadar kişinin yaralanması  konusunda güvenlik suçlandı. Görgü tanıklarından gelen bilgiye göre oraya güvenlik önlemleri alınmıştı ancak sonradan cenaze namazı kılınması için önlemler kaldırıldı.


Ancak olacak olan oldu ve tente daha fazla dayanamadı ve çöktü olayda 23 kişi yaralandı. İmama sorulduğu zaman tente konusunda uyarı yapıldığını ifade etti.


Gelen tanıklardan birisi ise ” Bunun olacağı ap açık ortadaydı ancak bile bile bu güvenlik şeritleri kaldırıldı ve cemaat içeri alındı. Tentenin üzerinde yaklaşık olarak 1.5 ile 2 metre kalınlığında kar vardı. Bizi almalarını beklemiyorduk ama nasıl olduysa aldılar. ” açıklamasını yaptı.

TEILEN
Sonraki İçerik100 Milyar Dolar Yolda
Yazarımız 1987 Antalya doğumludur. Bekar ve dido isimli bir köpeği ile birlikte yaşamaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra özel bir şirkette mimar olarak çalışmaya başlamış be şu anda halen aynı firmada iç mimar olarak çalışmaktadır. Çeşitli Sitelerde Dekorasyon ve Moda Yazıları yazmaktadır. İngilizce ve Orta seviye almanca bilmektedir.

CEVAP VER